Haldjad ja jaaniussid

Postitatud: June 20, 2014 | Kommentaarid puuduvad

Meie väikesele külmale Põhjamaale on kätte jõudnud kõige ilusam aeg: metsad ja niidud õitsevad, maa ja vesi lõhnab soojalt. Valgust voogab põldudele ja vetele, pimedus on tõugatud troonilt. Aasta kõige pikemal päeval ja lühemal ööl sahistavad haldjad sõnajalgades, kihistavad naeru ja otsivad õisi. Koidukumas on metsad vastu ergavat taevast mustjasrohelised. See vaatepilt on hingematvalt ilus. Seda lõuendile püüdes tunnen ennast abitult, aga üritan ikkagi. Maalin rohelist sarja, kus proovin lõuendile luua seda rohelist valgust, mis on vaid enne jaanipäeva Eestimaal. See on värske roheline, mis aga õhtu saabudes muutub sügavaks roheliseks hämaruseks. Ja millised imelised kaunitarid on metsades praegu sõnajalad! Seda roheluse pillerkaart ongi minu südamesoov tabada uutes maalides.

Soovin kõigile võimet märgata ilu meie ümber, mis on kordumatu ja erinev igal aastal just suvisel pööripäeval ning millest mälestus aitab talve üle elada.

Ilusat jaanipäeva!

Epp Maria


Kommentaarid

Lisage oma kommentaar

  • Galeriist

    Epp Maria Galerii on peregalerii, kandes endas nii kunsti- kui ka pereväärtusi. See on teos omaette, kordumatu tervik, millele ka suures maailmas naljalt vastet ei leidu. Luua võib kirjandust, muusikat või kunsti, luua võib ka galeriid. Meie lõime galerii, mis kannab endas kuulsa vene kunstniku Nikolai Roerich'i veendumust, et ilu teadvustamine päästab maailma.

  • Liitu galerii uudiskirjaga

  • Facebook

    Epp Maria Gallery on Facebook
Leheküljed: 1 / 0
Leheküljed: 1 / 0