Haldjad ja jaaniussid

Postitatud: June 20, 2014 | Kommentaarid puuduvad

Meie väikesele külmale Põhjamaale on kätte jõudnud kõige ilusam aeg: metsad ja niidud õitsevad, maa ja vesi lõhnab soojalt. Valgust voogab põldudele ja vetele, pimedus on tõugatud troonilt. Aasta kõige pikemal päeval ja lühemal ööl sahistavad haldjad sõnajalgades, kihistavad naeru ja otsivad õisi. Koidukumas on metsad vastu ergavat taevast mustjasrohelised. See vaatepilt on hingematvalt ilus. Seda lõuendile püüdes tunnen ennast abitult, aga üritan ikkagi. Maalin rohelist sarja, kus proovin lõuendile luua seda rohelist valgust, mis on vaid enne jaanipäeva Eestimaal. See on värske roheline, mis aga õhtu saabudes muutub sügavaks roheliseks hämaruseks. Ja millised imelised kaunitarid on metsades praegu sõnajalad! Seda roheluse pillerkaart ongi minu südamesoov tabada uutes maalides.

Soovin kõigile võimet märgata ilu meie ümber, mis on kordumatu ja erinev igal aastal just suvisel pööripäeval ning millest mälestus aitab talve üle elada.

Ilusat jaanipäeva!

Epp MariaKoogid ja elamused “Nadja Viinis”

Postitatud: July 1, 2013 | 1 kommentaar

Olin eile oma galerii kohvikus Haapsalus, kui meile saabusid Nadja uued raamatud. Nautisin just imelist vahukoore marjarulli ja nagu “kirss tordil ” lehitsesin uut imeilusat väljaannet Nadja loomingust ning Anni ja Nadja reisimuljeid imelistes Viini kohvikutes. Olen ka ise kord ammu Viinis käinud ja nende lehekülgede lugemine ja piltide vaatamine võttis mind taas kaasa mõtterännakule mööda vanu ja väärikaid kohvikuid, oleks nagu ise istunud marmorlauakese taga viini toolil Cafe Centralis ja jälginud elu enda ümber. Teksti on kirjutanud Anni Arro oma vabas ja muhedas vormis ning Sandra Urvak pildistas kõik üles. Loe edasi…


Häid lihavõttepühi!

Postitatud: March 28, 2013 | Kommentaarid puuduvad


Soovime kõigile rahulikke jõule ja värvilist uut aastat!

Postitatud: December 22, 2012 | Kommentaarid puuduvad


Lõppemas Galerii neljas suvehooaeg

Postitatud: August 17, 2012 | Kommentaarid puuduvad

Kui Lonni Valdmann esimesel iseseisvusajal kohvikut pidas, ei arvanud ta ehk, et ka 21. sajandil täidavad tema kollase maja ruume koogi- ja kohvilõhnad. Ja kui mu ema pajatas mulle lugusid vanaema Idast, kes nõukogude ajal rongide restoranvagunites korraga kaheksat taldrikut balansseerides laudade vahel siblis, ei kujutanud minagi ette, et minust kord kelner saab. Ent nii juhtus, et juba neljandat aastat olen askeldamas Epp Maria Galeriis ja juba kolmandat hooaega balansseerin salatikausse ja lavašivaagnaid Anni Kohvikus. Loe edasi…


  • Galeriist

    Epp Maria Galerii on peregalerii, kandes endas nii kunsti- kui ka pereväärtusi. See on teos omaette, kordumatu tervik, millele ka suures maailmas naljalt vastet ei leidu. Luua võib kirjandust, muusikat või kunsti, luua võib ka galeriid. Meie lõime galerii, mis kannab endas kuulsa vene kunstniku Nikolai Roerich'i veendumust, et ilu teadvustamine päästab maailma.

  • Liitu galerii uudiskirjaga

  • Facebook

    Epp Maria Gallery on Facebook
Leheküljed: 1 / 101234510...Viimane »